Gospelový workshopNabízíme koncert T'N'T spojený s Gospel workshopem

Chcete u Vás připravit zážitek, který přináší radost, rozvíjí hudební schopnosti, paměť a stmeluje skupinu účastníků? Přečtěte si, co se u Vás ve farnosti, škole, neziskové organizaci, komunitním centru nebo třeba i firmě může snadno uskutečnit. Rádi sdílíme poselství víry, naděje a lásky jako interpreti gospelu v souznění s publikem. Většinou to zvládneme sami dva s tím, že se k našemu zpěvu lidé během koncertu spontánně přidávají, pokud chtějí... Ještě hezčím a intenzivnějším zážitkem pro všechny je možnost nabídnout zájemcům o společné zpívání, aby se stali součástí sboru, který s námi na koncertě vystoupí! Je pro nás velkou radostí ujmout se před koncertem role lektorů pro stejně naladěné zpěváky během pěvecké dílny. Jde o radostnou, povznášející a energizující zkušenost pro všechny zúčastněné.

Co je to „gospel“?
Slovo „gospel“ znamená evangelium, dobrou zprávu. Stejným pojmem se označuje druh duchovní hudby, který se vyvinul z černošských spirituálů. Jde o stále živý žánr, nové písně vznikají i v současnosti a dávno ne jen severní Americe. V textech se často mluví o naději, lásce, radosti a vděčnosti. 

Jaké písně nabídneme účastníkům workshopu?
Pro náš workshop vybereme takové písně, do kterých se snadno a rychle může zapojit sbor lidí různých úrovní pěvecké pokročilosti a zkušenosti. Pokud ale přijdou začátečníci, není třeba se ničeho bát! Důležité je mít chuť pustit se do něčeho nového. Zkušenější zpěváci dostanou možnost předvést svůj talent třeba během sólových výstupů.

Pro koho je workshop určen?
Pro mládež, dospělé i seniory. Pro kohokoli, kdo si chce přijít zazpívat a zažít energii, kterou nám společný zpěv gospelu přináší. Není podmínkou být věřící. Budeme zpívat anglicky, ale vybereme takové texty, aby je zvládli i ti, kteří jazyk neumí. Neznalost jazyka tak budete moci hladce nahradit krátkodobou pamětí. Malé děti určitě můžete vzít s sebou na koncert, ale workshop by je nejspíš nudil. 

Jak bude workshop probíhat?
Osvědčil se nám formát akce s úvodní částí tří hodin, během kterých naučíme sbor cca 2 - 4 písně. Náplň workshopu přizpůsobíme velikosti a šikovnosti skupiny, která se nám sejde. Po nácviku je nutná minimálně hodinová pauza (lépe delší) a po ní hodinu před koncertem zvuková a zároveň generální zkouška na vystoupení v sále či jiném akusticky vhodném prostoru, kde se bude koncert konat. Následuje většinou zhruba hodinový koncert, v rámci kterého vystoupí sbor účastníků dílny společně s duem T'N'T. Je jedno, jestli přijdou ostřílení profíci nebo ti, kteří vystoupí poprvé v životě. Jde nám o společný zážitek a radost. 

Jaké dovednosti jsou potřeba?
Hudební sluch – nebo alespoň do takové míry, že se zpívající dokáže zachytit někoho, kdo zpívá vedle. A základní smysl pro rytmus. Ale především chuť zpívat.  

Co mají mít účastníci s sebou?
Dostatek vody na pití a obyčejnou tužku na případné poznámky. Texty od nás dostanou už vytištěné. 

Kdo jsou Tereza Bečičková a Tomáš Ludvíček?
Dvojice T'N'T – zabývají se interpretací spirituálů a gospelů déle než sedmnáct let. Oba jsou absolventy Konzervatoře Jaroslava Ježka v oboru zpěv, věnují se aktivně koncertní i pedagogické činnosti. V roce 2019 jim u vydavatelství ZZrecords vyšla deska spirituálů a gospelů s názvem Going Home. Společně učili na řadě pěveckých workshopů - například v Praze, Ostravě, Berouně, Čáslavi nebo Ledči nad Sázavou.

Informace o možnosti pořádání workshopu třeba právě ve Vašem městě, škole nebo farnosti můžete získat na mailu tomas.a.tereza@seznam.cz. Připojte prosím představu o celé akci. Vyjdeme z ní pro odhad našeho rozpočtu. Chápeme, že jsou různé možnosti financování workshopu a koncertu - z veřejných rozpočtů, sponzorských darů, grantů nebo jiných zdrojů.

Tereza Bečičková a Tomáš Ludvíček


Tereza Bečičková a Tomáš Ludvíčekněco o nás | pozvánky | náš příběh | naše CD | gospelový workshop | svatební písně | kontakt | titulní strana